Sięgaj nieba!

 

Synku mój kochany życzę Ci wszystkiego co najlepsze!

Syneczku czas pędzi jak szalony! Chciałabym zatrzymać tak wiele chwil z Tobą, żeby trwały trochę dłużej, ale nie potrafię. Próbuję robić to pisząc lub fotografując nasze wspólne chwile. Pierwszy rok Twojego życia za nami! To był najpiękniejszy czas w moim życiu! Pociesza mnie myśl o kolejnych etapach i wspólnych przygodach :) To wielki zaszczyt być Twoją mamą! Tymczasem chcę pożegnać ten nasz pierwszy roczek jako czas rewolucji, zmiany totalnej, miłości bezgranicznej, czas kiedy razem z Tobą w domu stworzyliśmy symbiozę i porozumienie bez słów. Pragnieniem jedynym i największym Twoich rodziców jest zdrowie i szczęście ich syna.

Nigdy nie zapomnimy pierwszej chwili kiedy się spotkaliśmy z Tobą na tym świecie. Poród w wodzie, Twoje aksamitne i cieplutkie ciałko, kangurowanie z tatą, Twoje oczy wpatrzone w moje podczas pierwszego karmienia piersią. Nasz Mały Wielki Cud!

Życzę Ci wspaniałego, beztroskiego dzieciństwa! Żebyś czuł w każdej chwili, nawet gdy fizycznie nie ma nas obok – ogrom miłości rodziców do Ciebie. Żebyś pamiętał ciepło, poczucie bezpieczeństwa i kochającą atmosferę domu rodzinnego. Baw się, huśtaj, ślizgaj, wspinaj! Zachwycaj wszystkim zawsze, tak jak teraz, kiedy to zadziwia Cię szum suszarki do włosów, tańczysz przy dźwiękach tarki kuchennej, piszczysz przy „jeździe” na paczce pampersów, pokazujesz rączką każde przejeżdżające obok auto czy podnosisz jak największy skarb każdy, choćby najmniejszy okruszek!

Życzę Ci odwagi do robienia rzeczy wielkich i spełniania marzeń, a jednocześnie pokory i radości z małych rzeczy, bo to w nich tkwi sens szczęścia. Gdy będziesz potrafił się cieszyć każdego dnia ze zwyczajnej codzienności to tym bardziej będziesz wiedział, jak docenić chwile, w których dotrzesz do wyznaczonych sobie celów.  Nie trać czasu na wstyd i niskie poczucie wartości. Masz jedno życie i wykorzystaj je w pełni, ale tak żeby nigdy nikt nie płakał ze smutkiem z Twojego powodu!

Życzę Ci, abyś zawsze miał dookoła siebie dobrych ludzi. Pamiętaj, że zawsze możesz na nas liczyć. Żyj wśród ludzi i pomagaj innym, a zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie przy Tobie w trudach. Niestety nie mogę Ci obiecać tylko radosnych chwil i życia bez problemów. Jednak, gdyby nie zło człowiek nie wiedziałby czym jest dobro, a gdyby nie ból trudno byłoby poczuć pełnię szczęścia. Ucz się na błędach, wyciągaj zalety z trudnych sytuacji, stawając się mądrzejszym i silniejszym człowiekiem przy każdej potyczce!

Synu zawsze bądź sobą! Nie mam dla Ciebie recepty czy prostego wzoru na życie, ale wiedz, że nikt nie ma idealnej ścieżki, a szczęście ma wiele twarzy. Nie mogę Ci rozkazać, co masz robić, gdzie i z kim, ale wierzę, że kiedyś samodzielnie wybierzesz swoją drogę z poczuciem satysfakcji.

Szkrabinko piszę Ci tak ważne rzeczy, a jednocześnie wiem, że nie wszystko uda mi się przekazać słowami. Niech każdy dzień będzie dla Ciebie dowodem naszej wielkiej miłości! Do dorosłości masz jeszcze chwilkę, tymczasem mój Ty Roczniaku słodki rośnij duży tak jak to pokazujesz rączkami i sięgaj nieba! Śmiej się, biegaj i eksploruj świat!

Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>